• Rzetelny serwis elektroniki!

  • Własny magazyn części zamiennych!

  • Serwis door-to-door! Sprawna przesyłka w obie strony!

Naprawa konsol

Naprawa konsol

Naprawa konsoli gier

Ergonomiczny i nowoczesny wygląd jest bardzo złudny, gdyż wiele osób uważa konsole za urządzenie bezobsługowe – nic bardziej mylnego.
Konsola, jak każdy komputer, czy laptop wymaga okresowych przeglądów i konserwacji. Warto zadbać o to urządzenie zawczasu i przeciwdziałać awarii, gdyż niejednokrotnie mamy tutaj już do czynienia z multimedialnym centrum rozrywki, na którym niejednokrotnie mamy prywatne zdjęcia i filmy.

Z uwagi na swoja budowę, jak również kwestie produkcyjne naprawa konsoli wymaga wiedzy specjalistycznej i ważne jest dostarczenie jej za pierwszym razem do serwisu, który taką wiedzę posiada, gdyż „drugiej szansy” zazwyczaj nie ma.
Wychodząc naprzeciw dużego rynku gier i coraz większej popularności konsol Microsoft XBOX oraz SONY PlayStation postanowiliśmy stworzyć zaplecze techniczne umożliwiające przeciwdziałanie powstawaniu i usuwanie powstałych usterek.

Aktualnie zajmujemy się naprawą:

  • XBOX 360 i XBOX ONE
  • PlayStation 3 i 4 (PS3, PS4)

Likwidujemy popularne usterki:

  • RROD w XBOX X360
  • YLOD „żółta dioda śmierci”
  • BLOD „niebieskie światło śmierci”
RROD - Red Ring of Death
YLOD - Yellow Led of Death
BOD - Blue Line of Death

Pamiętajmy o profilaktyce

Nie umieszczajmy konsoli w wąskich miejscach, z utrudnionym dostępem powietrza, stosujmy nośniki dobrej jakości, aby zachować żywotność lasera i pamiętajmy o dokonywaniu okresowej konserwacji, najlepiej raz na 12 miesięcy. Pamiętaj że łatwiej zapobiegać, niż naprawiać konsolę.

Wentylacja

Bardzo istotne jest, by zapewnić konsoli dobrą wentylację. Podczas gry jej podzespoły bardzo mocno się nagrzewają. Jeśli nie chcemy dopuścić do uszkodzenia, powinniśmy ustawić konsolę w przewiewnym miejscu, najlepiej na szafce, zostawiając miejsce przy wlocie i wylocie powietrza. Nie należy ustawiać konsol w szafkach i ciasnych wnękach. Im wyższa temperatura wewnątrz obudowy konsoli, tym większe prawdopodobieństwo uszkodzenia.

Konserwacja

Podobnie jak na meblach, wewnątrz konsoli także zbiera się kurz. Proces ten następuje dość szybko, ponieważ wbudowane wentylatory zasysają powietrze z otoczenia. Osiadający na płycie głównej i elementach elektronicznych kurz jest dobrym izolatorem ciepła. Duża ilość nagromadzonego wewnątrz konsoli kurzu uniemożliwia skuteczne chłodzenie podzespołów. Dlatego bardzo ważne jest regularne czyszczenie wnętrza konsoli. Pozwoli to zachować odpowiednią temperaturę podzespołów i wydłuży żywotność sprzętu.